Zmiany Google+

by - 11/19/2014

Hej.!

     Za chwilkę, gdy przejdziecie co komentarzy, zauważycie maleńką zmianę. Tak. Przełączyłam bloga do Google+. Co to zmienia? Wizualnie.. no każdy widzi. Okienko na komentarze ciut inne. A ogólnie... dzięki Google+ podobno mam szansę udostępnić swojego bloga szerszej publiczności. No okey. Ale skoro ja jestem w Google+, to czy moja czytelniczka, która ma bloga w Bloggerze może komentować mojego bloga? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że będzie zalogowana na Gmailu. A skoro jest zalogowana na Gmailu, to automatycznie ma profil w Google+. Jednakże, by blog był w Gogole+, trzeba go przełączyć. A jak to zrobić? 

Wchodzimy w Projekt/Google+. Powinniśmy na środku mieć przycisk "Przełącz bloga do Google+". Nie pokarzę Wam zdjęcia, bo jest ciut za późno, gdyż mój blog już jest przełączony do Google+.
No dobrze. Nasz blog już jest połączony z Google+, ale co z komentarzami i obserwatorami? Zatem obserwatorzy bloga w Bloggerze jak byli, tak będą, to się nie zmieni. Natomiast można umieścić dodatkowo obserwatorów Google+. 
A co z komentarzami? Komentarze Blogger znikną, a zastąpi je te okienko na komentarze Google+. Wszystkie dotychczas dodane, lub opublikowane komentarze zostaną przeniesione do nowego okienka. Natomiast, jeśli masz jakieś komentarze do moderowania, to lepiej je moderuj przed zmianą, bo one mogą zniknąć.

Jak spowodować, że pole do komentarzy Blogger zamieni się w pole do komentarzy Google+? To proste!

projekt/Google+
Następnie jeśli chcesz wykonać różne drobne zmiany... wejdź w Ustawienia Konta Google. Tam wszystko jest waśnione. Możesz ustawić informacje wedle siebie.

Na koniec powiem, że warto przełączyć bloga do Google+. Sama z poczatku byłam przeciwna, ale teraz uważam, że to był dobry krok. Mój blog został udostępniony szerszej publiczności i Wasze blogi też zostaną, po przełączeniu ich do Google+ :-)


Pomogłam Wam?
 TAK    NIE 

Za to Wy mi bardzo pomogliście :-) 


You May Also Like

0 komentarze