interview

Hej.!     Dzisiaj przychodzę do Was z wywiadem, jaki ostatnio przeprowadziłam z Karolina Zygmunt. Karolina wygrała mini konkursik a nagrodą był właśnie wywiad. Nie owijając w bawełnę przechodzę do sedna sprawy:Miśka Grabowska - Co Cię zainspirowało do założenia bloga?
Karolina Zygmunt - Właściwie to moje życie, moje pasje, chciałam podzielić się z innymi moimi zainteresowaniami, pokazać że warto jest spełniać marzenia, walczyć o to co się lubi :-)

MG - Jakiej jest tematyki?
KZ - Na blogu poruszam przede wszystkim tematykę modową, ale również piszę o moich zainteresowaniach, przemyśleniach czy choćby o nowościach kosmetycznych.

MG - Jak długo go prowadzisz?
KZ - Bloga założyłam we wrześniu ubiegłego roku, ale tak naprawdę zaczęłam go prowadzić od lutego br

MG - O czym był Twój pierwszy post i kiedy go dodałaś?
KZ - Pierwszy post opublikowałam 1 września 2014 wraz z nowym rokiem szkolnym chciałam wypróbować coś nowego w życiu. Dotyczył on prostej stylizacji z sukienką.

MG - Czy ktoś pomagał Ci w wyglądzie bloga? Jeśli nie, opowiedz o tym, w jaki sposób go tworzyłaś.
KZ - Sama stworzyłam wygląd bloga za pomocą kreatora Bloggera, chciałam, żeby był prosty i minimalistyczny, nie lubię przekombinowanych rzeczy.

MG - Czy ktoś pomaga Ci w pisaniu, kto Cie inspiruje?
KZ - Nikt nie pomaga mi w prowadzeniu bloga, ale jakoś daje sobie radę. Przede wszystkim inspirują mnie moi przyjaciele, a z osób "showbiznesu" polski projektant Łukasz Jemioł i zespół Afromental, który pokazał mi że warto dążyć do celuMG - Opowiedz, jak kształtował się Twój styl pisania.
KZ - Od samego początku staram się pisać prostym językiem, zrozumiałym dla wszystkich, bez używania jakiś określeń ze slangów, które mogłyby spowodować niezrozumiałość w przekazywanej przeze mnie treści. Również stawiam na dwujęzyczność, każdy post publikuje również w języku angielskim.

MG - Czy pisanie to Twoja pasja czy może sposób na popularność?
KZ - Nie stawiam na popularność. Prowadzenie bloga to dla mnie dobra zabawa, pasja, mogę podzielić się z innymi moimi pasjami i zainspirować innych do tego, że warto spełniać marzenia. Popularność nie jest mi potrzebna, aby cieszyć się życia.

MG - Wcześniej mówiłaś, że publikujesz posty w języku angielskim. Sama od razu piszesz po angielsku czy tłumaczysz tekst napisany po polsku za pomocą np. Google Translate?
KZ - Obecnie jestem w 2 klasie liceum w szkole językowej, nie mam problemu z napisaniem tekstu po angielsku, a gdy nie znam jakiś słów korzystam ze słownika w moim telefonie Wprawdzie wiem, że czasami pisze z błędami, ale jestem człowiekiem i mam prawo do błędów, to jak najbardziej ludzkie

MG - Jaki masz stosunek do blogowej popularności?
KZ - Każdy pewnie w jakim stopniu lubi być popularny, ale tak jak mówiłam nie jestem mi to bardzo potrzebne do życia. To miłe gdy ktoś czyta Twój blog, ale wolę mieć małą grupkę "fanów", którym naprawdę się to podoba, bo wiem chociaż, że ktoś to czytaMG - W jaki sposób zaczęłaś się reklamować. Jakie to miało początkowo skutki, a jakie ma teraz?
KZ - Nie reklamuje zbytnio mojego bloga, czasem dodam link na Instagramie czy zaproszę kogoś ze znajomych do odwiedzin,myślę, że jeszcze potrzebuję trochę czasu na takie rzeczy i po prostu muszę się trochę podszkolić


MG - Czy w Twoim blogu przeważają zdjęcia czy może tekst?
KZ - Staram się aby było wszystkiego po trochu, jako że piszę w dwóch jeżykach to wydaje się, że więcej jest tekstu, ale to tylko złudzenie. Czasem też dodam jakiś teledysk z moją ulubioną piosenką.

MG - Ile czasu średnio zajmuje Ci napisanie posta?
KZ - Jeżeli dodaję jakąś stylizację to 10 min, ale zdarzają się dłuższe posty które zajmują mi nawet pół godziny

MG - Czy zwracasz uwagę na komentarze i/lub odpowiadasz na nie?
KZ - Tak komentarze są dla mnie bardzo ważne, wiem wtedy, że ktoś czyta to co pisze. I na każdy staram się odpowiedzieć

MG - Jaki najmilszy komentarz dostałaś?
KZ - Najmilszy komentarz dostałam od mojej przyjaciółki, jest ona szczerą osobą i wiem, że nie kłamała, to dla mnie wielka nagrodaMG - Czy spotkałaś się z krytyką? Jak ją przyjęłaś?
KZ - O dziwo jeszcze nie spotkałam się z żadną krytyką, choć nie uważam ją za coś złego, prawdziwa krytyka pozwala poprawić swoje błędy, więc myślę, że nie miałabym zbyt dużego problemu z przyjęciem jej.

MG - W jaki sposób czytelnicy motywują Cię do pisania i czy jest Ci to potrzebne?
KZ - Przede wszystkim motywują mnie komentarzami, a czytelnicy z mojego środowiska tym że mnie wspierają

MG - Gdzie szukasz pomysłów na nowe posty?
KZ - Pomysły na nowe posty najczęściej przychodzą mi same. Oglądam również czasami kanały vlogerek na YouTube czy przeglądam blogi i czasami zainspiruję się czymś.MG - O czym był Twój (Twoim zdaniem) najbardziej udany post?
KZ - Najbardziej udany post był o "Podsumowaniu lutego" gdzie poruszyłam wiele tematów. Patrząc również na statystyki widzę, że ten post najbardziej się podobał

MG - Jakie masz plany na przyszłość związane z blogowaniem?
KZ - Chciałabym zamieszczać dużo postów ze stylizacjami, niestety teraz mam to utrudnione ze względu na zepsuty aparat. Będę się starać, aby każdy mój post był dopracowany i żeby każdy czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie

MG - Co byś zrobiła, gdyby takie blogerki, jak np. Macademian Girl, czy Maffashion zaproponowały współpracę w blogowaniu czy chociaż zauważyły go?
KZ - Byłoby to dla mnie największe wyróżnienie bardzo bym się cieszyła , ale wahałabym się o podjęcie współpracy, ponieważ są one wybitnymi blogerkami i nie podołałabym temu wyzwaniu

MG - Dziękuję Ci bardzo. To było ostatnie pytanie w moim wywiadzie. Dziękuję za Twoje odpowiedzi!
KZ - Dziękuję Ci bardzo! Nawet nie wiem co powiedzieć bo tak się megggaaaaaa cieszę

Blog Karoliny znajdziecie klikając w poniższy link. Karolina jest początkująca blogerką. Liczy na nasze wsparcie i komentarze, także nie zapomnijcie o Niej! :-)You May Also Like

0 komentarze